Финансиране – възможности:

 

 

Тръст за гражданско общество в Централна и Източна Европа- покана за приемане на проектни идеи за България, Румъния и Словакия

 

Краен срок: 28 април 2006 г.

Тръстът за гражданско общество в Централна и Източна Европа (Trust for Civil Society in Central & Eastern Europe - CEE Trust) е независима донорска организация, която работи за развитието на демократичното общество в България, Полша, Румъния, Словакия, Словения, Унгария и Чешката Република.

Проектите следва да включват анализ на политиките, междусекторно сътрудничество, активни кампании и застъпничество в трите страни.
CEE Trust не подкрепя предоставяне на услуги (например разходи за храна на бездомни или стряха за жени в риск), проектите следва да са ориентирани към политики и застъпничество.

Тези, които са изпратили писма за намерения до 7 април и са одобрени, ще бъдат поканени да представят проектопредложение до 28 април 2006 г.


Инициативата за укрепване на съдебната система /ИУСС/-

Покана за предложения

 

Краен срок: 5 май 2006 г.

Инициативата за укрепване на съдебната система (ИУСС), приемник на Проекта за развитие на съдебната система, подкрепя съдебната система в България в усилията й за реформиране в области като обучение, съдебна администрация, изграждане капацитета на съсловните организации, както и инициативи в сферата на нормативната уредба и работа с обществеността. Инициативата за укрепване на съдебната система е проект, който работи съгласно Американския закон за чуждестранната помощ и се финансира от Американската агенция за международно развитие (ААМР), а се осъществява от Ийст Уест Мениджмънт Институт (ИУМИ).

C настоящото първоначално обявяване на Поканата за кандидатстване за финансиране на малки проекти ИУСС приканва към подаване на предложения за проекти в области, свързани с работата на съдилищата.

Очаква се финансирането на проектите да бъде между 3 000 и 25 000 щ.д. за проект. Очаква се броят на финансираните проекти да бъде между 10 и 20. Продължителността на всеки проект следва да бъде между четири и десет месеца. ИУСС на ААМР си запазва правото да финансира избрани проекти или да не финансира проекти сред подадените кандидатури.
Формуляри за кандидатстване можете да получите от ИУСС:
ул. "Съборна" 2A, ет. 6
, София 1000 , тел.: (02) 984 87 40, факс: (02) 984 87 55
както и от интернет-страницата на ИУСС
www.ewmi-bg.com
или по електронна поща на адрес:biliana@ewmi-bg.com


Търг по проект на ФАР за съхраняване на биологичното разнообразие

 

Краен срок: 15 май 2006 г.

Министерството на регионалното развитие и благоустройството обявява търг за доставка на оборудване по проект “Насърчаване на устойчивото развитие и съхраняване на биологичното разнообразие в българо - румънския граничен регион”. Главни бенефициенти по проекта са Регионалните управления на горите в Русе и Варна, Дирекция “Природен парк Русенски Лом”, както и държавните лесничейства в Североизточна България.
Доставката е разделена на три лота – компютърно оборудване и мултимедия, специализирано оборудване за мониторинг и изследване на природните ресурси, както и високо-проходими автомобили за нуждите на крайните получатели.
Кандидатите могат да подават своите оферти както и за трите лота, така и за всеки лот поотделно.

Годишен конкурс „ИТ проект 2006”

 

Трета поредна година вестник Computerworld България организира ГОДИШЕН КОНКУРС “ИТ ПРОЕКТ 2006”. Всички компании, предприятия и институции в България, изграждащи съвременна ИТ инфраструктура и ползващи информационните технологии за автоматизация на своята дейност, както и фирмите, реализиращи информационни решения, могат да дадат своите предложения за конкурса.

Категориите са:

- Национални проекти в държавни организации и ведомства;
- Корпоративни проекти (в големи промишлени предприятия, финансови институции и др.);
- Малки и средни фирми и организации (вкл. държавни, общински, частни и др.).

 

Глобален екологичен фонд

 

Краен срок: до края на м. юни 2006 г.

Фондът финансира проекти в четири приоритетни области: ликвидиране на замърсявания, настъпили в миналото; намаляване замърсяването на въздуха; опазване чистотата на водите; опазване на биологичното разнообразие.

С предимство ще се ползват капиталово-инвестиционни проекти от публичния сектор (от общини, НПО и др.), чиято реализация води до директен екологичен ефект.

Кандидати: общини или организации и неформални групи, регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, Закона за читалищата, Закона за задълженията и договорите и Закона за вероизповеданията

Максималният размер на безвъзмездната помощ за един проект е 50 000 щ.д. Повече от 200 000 щ.д. ще бъдат разпределени през 2006 година за проекти.

 

Неформалното образование- сътрудничество,

обучение и информационни проекти

 

Краен срок: 1 юли 2006 г.

 

Ще бъдат подкрепени иновационно сътрудничество, обучение и информационни проекти в областта на неформалното образование по следните приоритетни теми: културно разнообразие и толерантност; онеправдани региони; Източна Европа, Кавказ и Югоизточна ЕВропа; иновации в европейското гражданско образование; сътрудничество между местни или регионални власти и младежки НПО. Ще бъдат финансирани между 10 и 15 проекти на обща стойност 2 млн. евро.
Програмата е отворена за България.

 

ПРООН ще финансира проекти на стойност 4 млн. USD

Краен срок: 2009 г.

/Източник: Министерство на земеделието/

 

Програмата на ООН за развитие /ПРООН/ в България ще финансира проекти на стойност 4 млн. USD за развитие на селските райони, устойчивото управление на земите и горските ресурси.

По подготовката на Национална мрежа за развитието на селските райони в България и прилагането на подхода Лидер, ПРООН планира да предостави 300 000 USD за периода 2006-2007 г. Проектът предвижда съфинансиране от страна на МЗГ в размер на 200 000 USD през 2007 г. Ще продължат дейностите по съвместния проект “Устойчиво развитие на селските райони” и през 2006 г. По проекта се създадоха 11 Местни инициативни групи /МИГ/, които ще бъдат основните кандидати по мерките от четвъртата приоритетна ос на Националния план за развитие на селските райони след 2007 година,

Съвместно с МЗГ се реализират и други проекти. Един от тях е проект “Екипи на колела в селските райони”, който има за цел да подпомогне комуникационната политика на МЗГ по въпроси на европейската интеграция / І и ІІ стълб на Общата селскостопанска политика/.


|Горе|